ترافیک وب سایت (Website Traffic)

خانه    بلاگ      ترافیک وب سایت (Website Traffic)
ترافیک وب سایت

برای آن که موفقیت یک وب سایت را بسنجیم، معیار های مختلفی وجود دارد. یکی از این معیار ها و شاید بتوان گفت مهم ترین معیار موفقیت یک وب سایت، نرخ Traffic آن است. اگر بخواهیم در مورد یک کسب و کار که دارای مغازه و … به صورت فیزیکی است صحبت کنیم، زمانی می گوییم که صاحب آن موفق است، که مشتری زیادی داشته باشد درباره کسب و کار آنلاین نیز همین گونه است. میزان بالای بازدیدکننده و فروش بالا، به معنای موفقیتی در همان اندازه می باشد. اما در این جا باید توجه داشته باشید که میزان بالای ترافیک تنها عامل موفقیت وب سایت نیست بلکه کیفیت ترایک نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

منظور از Traffic چیست؟

اصطلاح Traffic در فضای وب به دو منظور به کار می رود. یکی این است که که شرکت های عرضه کننده خدمات اینترنت مورد استفاده قرار می دهند. در اینجا می گوییم ترافیک اینترنت که به معنای حجم اطلاعاتی می باشد که از یک مسیر عبور می کند و بر اساس واحد های بایت، مگابایت، گیگابایت و ترابایت اندازه گیری می شود.

کاربرد دیگر Traffic در زمینه سئو، استراتژی محتوا و طراحی و ارزیابی صفحه فرود می باشد. در این کاربرد منظور ما از ترافیک، تعداد بازدیدکنندگان از یک وب سایت می باشد. بازدیدکنندگان به دو دسته بازدیدکننده کل وب سایت ( Total visits) و بازدیدکننده یک صفحه مشخص ( Page visit) تقسیم می شوند.

افزایش Traffic وب سایت چه اهمیتی دارد؟

کیفیت وب سایت شما بسیار اهمیت دارد، اما تا زمانی که نتوانید بازدیدکننده ای برای وب سایت خود داشته باشید و نرخ بازدید از سایت خود را بالا نبرید، گویا تلاش های شما بی نتیجه مانده است. مهم نیست چه محصولی را می فروشید و یا چه نوع خدماتی را ارائه می دهید بلکه مهم این است که Traffic وب سایت خود را افزایش دهید.

یکی از علت های ناکامی و شکست برخی از کسب و کارهای آنلاین، موفق نبودن در افزایش ترافیک وب سایت است. شما بعد از آن که تمامی کارهای لازم را برای وب سایت خود انجام داده اید باید به این فکر باشید که چگونه تعداد بازدیدکنندگان وب سایتتان را افزایش دهید و تعداد افراد بیشتری محصولات و خدمات شما را مشاهده کنند.

از طرف دیگر تعداد بازدیدکنندگان بالا از وب سایت، به معنای افزایش رتبه شما نزد موتور های جستجو است. البته باید کاری کنید که کاربر مدت طولانی تری را در وب سایت شما بماند. در این صورت موتور جستجو وب سایت شما را مفید و ارزشمند تلقی خواهد کرد. هر چقدر امتیاز شما بالاتر برود، امکان قرار گرفتن در بالای لیست نتایج جستجو نیز افزایش خواهد یافت و این یعنی افزایش نرخ کلیک بر وب سایت شما.

 چگونه Traffic وبسایت خود را افزایش دهیم؟

راهکار های زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو یکی از مهم ترین عامل افزایش ترافیک وب سایت است. سئو خوب به شما کمک خواهد کرد که وب سایتتان در صدر لیست نتایج جستجو قرار بگیرد. همانطور که می دانید کاربران بعد از دیدن لیست نتایج جستجو، بیشتر بر روی وب سایت هایی کلیک می کنند که در بالای لیست قرار گرفته اند. اگر شما سئو خوبی داشته باشید در بالای لیست قرار گرفته و ترافیک وب سایت خود و تعداد بازدیدکنندگان خود را افزایش خواهید داد. به تمامی مواردی که بر سئو سایت شما تأثیرگذار است، اهمیت بدهید.

به این موارد نیز توجه کنید:

سرعت بارگذاری بالا یکی از معیار های مهم حفظ کاربر است که در سئو نیز اهمیت دارد. یکی دیگر از موارد مهمی که امروزه خیلی مورد توجه است، سایت رسپانسیو است، زیرا با افزایش وسایل ارتباطی مانند گوشی، تبلت، لپ تاپ و … افراد با وسایل مختلفی از وب سایت ها دیدن می کنند به همین دلیل وب سایت باید به گونه ای باشد که نیاز کاربر را بر طرف کند. سایت رسپانسیو یا واکنش گرا این امکان را به کاربران می دهد تا با هر صفحه نمایشی بتوانند از وب سایت شما بازدید کنند و …

تبلیغات

هر نوع تبلیغاتی می تواند افراد زیادی را با برند شما و نوع کسب وکار شما آشنا کند. شما می توانید با استفاده از کارت های تبلیغاتی، بنر های تبلیغاتی، تیزر تلویزیونی، بروشور تبلیغاتی و … افراد زیادی را از وجود کسب و کار خود مطلع کرده و نرخ ترافیک وب سایتتان را بالا ببرید.

شبکه های اجتماعی

حضور در شبکه های اجتماعی، یکی دیگر از بهترین روش های افزایش ترافیک وب سایت است. با داشتن صفحات مختلف در شبکه های اجتماعی و قرار دادن تصاویر، ویدئو، پادکست و … جذاب درباره کسب و کار خود می توانید افراد زیادی را به سمت خود جذب کنید و با قرار دادن لینک وب سایتتان آن ها را به سایت خود دعوت کنید. امروزه افراد بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و … استفاده می کنند به همین دلیل استفاده از این فضا را برای افزایش ترافیک وب سایت خود، از دست ندهید.

محتوای جذاب

به کارگیری محتوای جذاب می تواند افراد زیادی به وب سایت شما جذب کند. همانطور که می دانید استفاده از تصویر، ویدئو و … در جذب کردن بیشتر مخاطب موفق تر از متن است به همین دلیل با استفاده از این موارد می توانید بازدیدکننده را در وب سایت خود نگه داشته و نرخ ترافیک وب سایت را بالا ببرید. بهتر است متن شما طولانی نباشد، زیرا کاربر را خسته کرده و احتمال ادامه خواندن مطالب توسط او پایین خواهد آمد. بهتر است محتوایتان را عنوان های جذاب بخش بندی کنید و ذیل هر عنوان تنها چند خط بنویسید تا کاربر خسته نشود. فراموش نکنید استفاده از تصاویر و کلیپ های مرتبط با متن، می تواند خیلی کمک کننده باشد.

کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی دقیق می تواند نرخ ترافیک وب سایت شما را بالا ببرد، زیرا کاربر به دنبال وب سایتی می گردد که به نیاز او پاسخ بدهد؛ به همین دلیل اگر در زمینه کار خودتان کلمات کلیدی را با دقت انتخاب کنید می توانید کاربران زیادی را به سمت وب سایت خود، روانه کنید.

ایجاد ترافیک ارجاعی ( Referral Trafic)

سعی کنید وب سایت خود را آنقدر با کیفیت و از نظر محتوا مطمئن طراحی کنید تا از سمت وب سایت های دیگر به شما ارجاع یا بک لینک داده شود. هر چقدر در این امر موفق تر باشید می توانید بازدیدکنندگان سایر وب سایت ها را نیز به سمت وب سایت خود روانه کنید و شاهد ترافیک بالا از وب سایتتان باشید.

با توجه به مواردی که ذکر کردیم برای افزایش Traffic وب سایت خود، تنها به موتورهای جستجو متکی نشوید و از سایر روش ها برای بالا بردن نرخ بازدید از وب سایتتان استفاده کنید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوالات شما از طریق کارشناسان ما پاسخ داده خواهد شد.

مشاوره رایگان تلفنی