تولید محتوا چیست؟

خانه    تولید محتوا چیست؟
تولید محتوا

استفاده از متن ، تصویر، ویدئو و صدا برای افزایش کسب آگاهی و انتقال پیام به مخاطب را تولید محتوا می گویند که یکی از بخش های مهم هر وب سایت را دربرمی گیرد در واقع وب سایتی که تولید محتوا انجام ندهد بازدید کننده ام نخواهد داشت.
گام بعد از طراحی وب سایت تولید محتوایی می باشد که به صورت مکرر و ارزشمند انجام شود اما مکرر و ارزشمند به چه معنایی می باشد رقابتی که میان وب سایت ها وجود دارد بخاطر تولید محتوا می باشد پس در نتیجه اگر به صورت مستمر تولید محتوا انجام ندهیم در رقابت عقب خواهیم ماند اما باید به این مورد توجه کرد که تنها تولید محتوا به صورت مکرر پاسخگوی رقابت نیست بلکه باید محتوایی که تولید می شود ارزشمند نیز باشد در این حالت است که در رقابت میان وب سایت ها آن وب سایتی برنده می شود که به صورت مداوم محتوایی ارزشمند تولید می کند.

تولید محتوا

از مهم ترین معیارهایی که گوگل برای رتبه بندی سایت شما در نظر می گیرد تولید محتوا است البته محتوای ارزشمند و مفید که معیاری برای رقابت بین سایت است.

انواع تولید محتوا

تولید محتوا برای وب سایت به چند صورت انجام می گیرد، تولید محتوا به صورت متنی، محتوای صوتی و محتوای تصویری که خود شامل عکس و فیلم می باشد که هر کدام به نحوی باعث افزایش ترافیک سایت و افزایش بازدید کاربران می شود اما لازم به ذکر است که مهم ترین آن ها محتوای متنی است.

محتوا متنی

با توجه به تحقیق و بررسی که انجام شده محتوایی که به صورت متنی است سبب می شود که کاربر اعتماد بیشتری نسبت به وب سایت مورد نظر داشته باشد. در واقع شما از طریق متن باید بتوانید پاسخگوی نیاز های کاربرانی باشید که ممکن است به وب سایت شما مراجعه کنند.

استفاده از متن برای افزایش آگاهی اشخاص به محصول یا خدماتی که در وب سایت شما ارائه می شود باعث می شود که بازدید کنندگان بیشتری به سایت شما مراجعه کنند و از محتواهای شما استفاده نمایند گرچه محتوای تولید شده باید دارای ویژگی هایی باشد اولین ویژگی که نیاز است داشته باشد جذابیت است بعد ازجذابیت تولید محتوایی که جدید و مدرن باشد محتواهای تکراری و بی کیفیت نه تنها باعث افزایش بازدید سایت نمی شوند بلکه موجب می شوند که سایت روند کاهشی از نظر بازدید داشته و رتبه پایینی را به خود اختصاص دهد، محتواهایی متنی باید بتوانند آگاهی شخص را نسبت به موضوع مورد نظر بالا ببرند در غیر این صورت محتوای ارزشمندی نخواهند بود و حتی این مسئله از مواردی است که گوگل به آن توجه می کند و به سایتی ارزش می بخشد که محتوای حرفه ای تری دارد.

موضوعاتی که برای تولید محتوای متنی استفاده می شود باید مطابق با نیاز کاربران باشد تا به این وسیله بازدیدکنندگان وب سایت افزایش پیدا کنند.

استفاده از کلمات کلیدی یکی از مواردی است که در نوشتن محتوای متنی کاربرد دارند و در واقع این کلمات کلماتی هستند که به نیاز کاربر از سایت مورد نظر توجه دارند و با توجه به این خواسته و جست و جو های قبلی که توسط کاربر انجام شده استخراج می گردند.

محتوای متنی می تواند به رونق کسب و کار شما کمک کند وقتی در قالب متن به مشتری درباره یک موضوع توضیح داده می شود مشتری اعتماد بیشتری به فروشنده می کند اما چگونگی نوشتن محتواهای متنی بسیار مهم است و باید به آن توجه زیادی شود.

محتواهای متنی به دسته اصلی تقسیم می شوند دسته اول محتوای متنی هستند که به صورت عمومی می باشند و دسته دوم محتواهایی می باشند که به صورت تخصصی هستند در واقع برای نوشتن دسته دوم نیاز به تخصص و حرفه است اما دسته اول برای عام مردم نوشته می شود و تخصصی نیست.

تولید محتوای متنی

محتوا تصویری ( ویدئو/ عکس)

یکی از بخش های مهم هر سایتی بخش تولید محتوای تصویری به صورت عکس و ویدوئو است به این خاطر که با توجه به تحقیقاتی که در این حوزه انجام شده درصد زیادی از مردم در اولین نگاه به تصویرو ویدوئو واکنش نشان می دهند و با آن ارتباط برقرار می کنند.

اگر شما از عکس و فیلم های هدفمند برای وب سایت خود استفاده کنید در نگاه اول کاربر را به وب سایت خود جذب می کنید.

در بار گذاری محتوا تصویری باید به چه نکاتی دقت کرد؟

پاسخ این سوال در وهله اول کیفیت است، اگر بهترین عکس و بهترین ویدیو از نظر محتوای درونی را تولید کرده و داخل وب سایت خود بارگذاری کنید اما اگر از کیفیت بالایی برخوردار نباشد کاربر را جذب نمی کند.

محتوا صوتی

برای تولید محتوا صوتی ابتدا نیاز به تحقیق و سپس آماده کردن متن است و در نتیجه آمیختن صدای خواننده متن با موسیقی است البته گاهی نیاز به موسیقی نیست و تنها صدای خواننده متن ضبط می شود، هم اکنون تولید محتوای صوتی نسبتا رایج شده است به این دلیل که درحال حاضر افراد با گوش کردن ارتباط بیشتری نسبت به خواندن برقرار می کنند.

دلایلی که سبب می شود افراد بیشتر گوش بدهند تا بخوانند کمبود وقت است، محتوای صوتی را حتی پشت ترافیک و در کنار فعالیت های دیگر هم می توان گوش داد.

اهمیت تولید محتوا برای وب سایت

هر کسب و کاری برای گسترش حیطه کاری خود نیاز دارد که در فضای حقیقی و مجازی به صورت مکمل فعالیت انجام دهد.

برای فعالیت در فضای وب و برای آن که وب سایت شما افزایش ترافیک پیدا کند نیاز است که شما محتوا تولید کنید.

اما تولید محتوا به تنهایی نمی تواند باعث افزایش ترافیک وب سایت شما گردد بلکه محتوای شما باید ارزشمند باشد.

برای تولید محتوای ارزشمند لازم و ضروری است که از افراد حرفه ای و با تجربه استفاده کنیم تا با توجه به نکات مهمی که درباره تولید محتوا تجربه کسب کرده اند را در اختیار ما قرار دهند.

نحوه ایجاد محتوای عالی

برای تولید محتوای خوب و عالی نیاز است که ابتدا هدف بازاریابی محتوا را بدانید در نتیجه مخاطبان و کاربرانی که ممکن است از سایت شما بازدید کنند را بشناسید. اینکه چه شخصیتی دارند از چه نوع نوشته ای بیشتر استقبال می کنند، حال با توجه به نتیجه بررسی و تحقیقاتی که انجام داده اید اقدام به تولید محتوا کنید.

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757