دیجیتال مارکتینگ

خانه    دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینیگ

دیجیتال مارکتینگ

کسب و کار خود را در فضای آنلاین با تیم حرفه ای و خلاق ما رشد دهید

مارکتینگ به معنای بازاریابی است و دیجیتال مارکتینگ به عبارتی به تمام روش های بازاریابی می گویند که از طریق فضای دیجیتال مانند وب سایت/ رایانه / تلفن/ تبلت و… به بازاریابی محصول و خدمات می پردازد.

دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازایابی های سنتی که در گذشته به صورت حضوری انجام می گرفت دارای مزیت های غیر قابل انکاری است، درگذشته بازاریاب های باید به صورت حضوری برای اشخاص بازاریابی می کردند و بعد از کلی صحبت آیا محصولی را به فروش می رساندن یا نه!!!

اما بازاریابی دیجیتال به این حالت نیست، یکی از مزیت هایی که بازاریابی دیجیتال نسبت به بازاریابی سنتی دارد بحث هزینه می باشد در بازاریابی دیجیتال هزینه کمتری با بازخورد بالاتری ارائه می شود.

دیجیتال مارکتینگ فرآیند جدیدی در حوزه کسب و کار ها نیست اما دچار تحول های چشمگیری شده است در گذشته های دور از طریق رادیو و سپس تلویزیون ها برای تبلیغات استفاده می شود اما در حال حاضر رادیو کم رنگ تر شده اما وب سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف جای آن را پر کرده است.

اما تبلیغات تلویزیون هنوز که هنوز فعالیت نسبتا پررنگی از گذشته تا به امروز در حوزه دیجیتال مارکتینگ داشته است ولی از نظر هزینه، هزینه بسیار بالایی را مطلبد در صورتی که تبلیغات از طریق وب سایت ها کم هزینه تر می باشند.

دیجیتال مارکتینگ شامل مدیریت بازاریابی و تبلیغات است که در حال حاضر مورد توجه بسیاری از افراد که در حوزه کسب وکار خود نیاز به تبلیغات دارند قرار گرفته است اما حالا می خواهیم به یه سوال رایج جواب دهیم که آیا واقعا فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ به رونق کسب و کار ها کمک می کند یا خیر؟
دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ و کسب و کار امروزی

با توجه به تغییر و تحولاتی که در جهان روز به روز اتفاق می افتد و با توجه به آن که نیاز است انسان ها تا جایی که می توانند با این تغییر و تحولات پیش بروند تا از زندگی مدرن و جدید امروزعقب نمانند با قاطعیت گفته می شود که بله کسب و کار ها برای افزایش در آمد و رونق اقتصادی خود نیاز به دیجیتال مارکتینگ دارند مخصوصا دیجیتال مارکتینگ در حوزه وب سایت و شبکه های اجتماعی، در حال حاضر حضور ۸۰ درصد افراد در شبکه های اجتماعی و دنیای وب حاکی از آن است که صاحبان کسب و کار باید در این فضاها فعالیت داشته باشند.

برفرض مثال فکر کنید که شما در محیطی قرار دارید که در یک سمت دونفر نشسته اند و در طرف دیگر ده نفر شما به کدام سمت می روید تا محصول خود را به فروش برسانید؟ اگر به سمت دو نفر بروید شاید یک نفر آن ها محصول مورد نظر را از شما خریداری کنند اما وقتی به سمت ده نفر می روید قطعا تعداد بیشتری خواستار محصول شما هستند و در واقع شما شانس بیشتری برای فروش محصول خود دارید گرچه لازم به ذکر است که این مثال ممکن است صد در صد صدق نکند اما منظور از این مثال و نتیجه ای که می خواهیم از آن بگیریم این است که هرچقدر تعداد افراد بیشتر باشد شانس فروش بالاتر است پس در نتیجه حضور در دنیا وب برای صاحبان کسب وکاری که چشم اندازی جهانی دارند و می خواهند به شکوفایی چشمگیری برسند کاملا ضروری است.

تفاوت دیجیتال مارکتینگ آنلاین و آفلاین

دیجیتال مارکتینگ به دو دسته آنلاین و آفلاین تقسیم می شود که دیجیتال آنلاین شامل شبکه های اجتماعی/ وب سایت / ایمیل و …. است، دیجیتال آفلاین شامل رادیو/ تلویزیون و … است.

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که دیجیتال مارکتینگ آنلاین وآفلاین دارد در این است که دیجیتال مارکتینگ آفلاین دارای ابزار هایی برای ارزیابی تعداد کاربرانی که از تبلیغ شما دیدن کرده اند و این که چند درصد آن ها از محصولات شما خریداری کرده اند نیست اما در دیجیتال مارکتینگ آنلاین می توان توسط ابزارهای دیجیتال تعداد کاربرانی که به وب سایت شما مراجعه کرده اند و از وب سایت شما استفاده کرده و تعامل برقرار کرده اند با خبر شوید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

برای بازاریابی در حوزه دیجیتال مارکتینگ ملزم به یاد گیری ابزار های دیجیتال مارکتینگ است که هر کدام فرد را برای رسیدن به هدف خود که رونق کسب و کار آنلاین است نزدیک می کند البته برای رونق کسب و کار آنلاین خود نیاز نیست که به شخصه دست به عمل شود و تمام ابزار ها را به صورت تخصصی یاد بگیرید و در واقع با شرایط کاری و محدودیت های زمانی کاری غیر ممکن و نشدنی است اما می توانید از متخصص و کارشناسان در حوزه دیجیتال مارکتینگ بهرمند شوید و از تجربه و حرفه آن ها برای دستیابی به هدف خود که تبلیغات درست و اثر بخش است استفاده کنید.
ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

مهم ترین ابزارها در حوزه دیجیتال مارکتینگ

ابزار های متعدد و زیادی در حوزه دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که در این بخش چند نمونه از مهم ترین آن ها را معرفی نموده و به اختصار توضیحاتی را درباره آن ها خواهیم داد.

گوگل آنالیتیکس Google Analytics

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزار ها برای فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ است که جزء ابزار های رایگانی می باشد که توسط گوگل در خدمت افراد قرار گرفته است، توسط این ابزار می توان وب سایت را به راحتی آنالیز کرد اما چرا گفته شد به راحتی به این دلیل که استفاده از گوگل آنالیتیکس بسیار آسان است و به راحتی می توان از این ابزار برای بررسی دقیق وب سایت بهرمند شد.

توسط ابزار گوگل آنالیتیکس می توان فهمید که چه تعداد کاربر به سایت مورد نظر وارد شده اند و تعامل برقرار کرده اند و حتی این که چگونه به وب سایت هدایت شده اند، همچنین می توان فهمید از چه صفحاتی در وب سایت بیشتر استفاده کرده اند.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ ابزاری کاربردی برای ارتباط با مشتری است و بسیار نقش مهمی در حوزه بازاریابی محصول دارد توسط ایمیل مارکتینگ می توان محصولات و خدماتی که در قالب فروش ویژه قرار گرفته اند و در واقع دارای تخفیفات فصلی هستند را به مشتریان ارسال نمود همچنین می توان همین کار را برای ارسال محصولات جدید کرد.

یکی دیگر از کاربرد های ایمیل مارکتینگ علاوه بر ارسال محصولات، ارسال فرم های نظرسنجی و در خواست نظرسنجی از کاربران است همچنین در طی خرید های اینترنتی گاهی ممکن است شخص محصولاتی را وارد سبد خرید خود کند اما خرید خود را به نتیجه نرساند در این موقعیت می توان از ایمیل مارکتینگ برای اطلاع رسانی به شخص استفاده نمود و به وی اطلاع داد که خرید خود را کامل کند و در نتیجه می توان بعد از اتمام خرید شخص فاکتور کالا های خریداری شده را از طریق ایمیل به وی ارسال نمود.

برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی گاهی نیاز است که به کاربرو مخاطب یادآوری نمود که چقدر برایمان مهم و با اهمیت است حال برای انتقال این موضوع می توان از طریق ایمیل مارکتینگ به کاربر تولدش را تبریک بگوییم.

تبلیغات کلیکی

یکی دیگر از ابزارهایی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ از آن استفاده می شود تبلیغات کلیکی می باشد تبلیغات کلیکی به نوعی از تبلیغات گفته می شود که صاحب وب سایت به ازای هر کلیکی که توسط کاربر زده می شود و تعامل برقرار می گردد باید هزینه پرداخت نماید و این هزینه براساس نوع تبلیغاتی که در خواست شده محاسبه می شود. استفاده از تبلیغات کلیکی موجب افزایش فروش می شود و این زمینه را ایجاد می کند که تبلیغات را در شبکه های اجتماعی متفاوت ارائه دهید.

بهینه سازی موتور جستجو گر (SEO)

راهکار های مختلفی برای بالا بردن رتبه در گوگل وجود دارد که باعث بهینه سازی موتور جستجو گر می شود و در واقع نتیجه این فرآیند برای وب سایت افزایش ترافیک ارگانیک و افزایش رضایت مشتری است.

اما چرا سئو باعث افزایش رضایت مشتری است ؟

به این دلیل که تمامیه راهکار هایی که در سئو وجود دارد باعث کاربر پسند تر شدن وب سایت می شود برفرض مثال باعث افزایش سرعت سایت می شود و هر چقدر کاربر از سایت خوشش بیاید سایت از نظر گوگل رتبه بالاتری پیدا خواهد کرد.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757