تبلیغات کلیکی یا سئو

خانه    بلاگrss      تبلیغات کلیکی یا سئو
تبلیغات کلیکی یا سئو

هر کسب و کاری برای موفقیت نیاز به بازاریابی دارد. کسب و کار های آنلاین و وب سایت ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برای بازاریابی در این راه حتما به اصطلاحات سئو و تبلیغات کلیکی برخورد کرده اید. این که این دو اصطلاح چه معنایی دارند و کدام یک برای رونق کسب و کار شما بهتر است در این مقاله بررسی می شود. ما را همراهی کنید تا با این دو بیشتر آشنا شوید.

سئو چیست؟

همانطور که می دانید سئو یعنی فرآیندی که طی آن بهینه سازی موتور های جستجو انجام می گیرد. زمانی که شما در موتور های جستجو قرار می گیرد و طبق معیار های گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگر سعی می کنید امتیاز خود را بالا ببرید، می توانید در صدر لیست نتایج جستجو قرار گرفته و بیشتر در معرض دید کاربران قرار بگیرید.

بازاریابی به کمک سئو

اگر شما تمامی معیار های گوگل را پیاده سازی کنید می توانید در مدت طولانی تری در جایگاه بالایی در نتایج جستجو کاربر قرار بگیرید. این یعنی هر کاربری که به دنبال وب سایتی با مشخصات شما می گردد می تواند سریعا به کار شما دست یابد و از محصولات و خدماتی که ارائه می دهید بهره مند شود. تنها کافی است که شما برای رسیدن به این موفقیت هر روز الگوریتم ها و قوانین گوگل را بررسی و شناسایی کنید تا طبق آن کارتان را پیش ببرید.

سئو چه مزایایی دارد؟

اگر برای شما سوال شده باشد که بازاریابی به کمک سئو چه فایده دارد ادامه مطالب را دنبال کنید.

افزایش ترافیک طبیعی به کمک سئو

یکی از مهم ترین مزایایی که سئو برای صاحبان وب سایت ها و کسب و کار ها دارد، افزایش میزان ترافیک و ورودی است. این راه می تواند به نسبت راه های دیگر آسان تر باشد به همین دلیل است که صاحبان وب سایت ها بیشتر به دنبال متخصصین سئو و بازاریابان محتوا می گردند.

مقرون به صرفه بودن سئو

بیشتر وب سایت هایی که در صدر لیست نتایج جستجو گوگل قرار گرفته اند به خاطر رعایت کردن اصول و قوانین گوگل، کاربران زیادی را به خود جذب کرده و توانسته اند درآمد بالایی داشته باشند. در صورتی که اگر می خواستند از راه دیگری برای کسب و کار خود بازاریابی کنند باید بخش زیادی از درآمدشان را بابت تبلیغات هزینه می کردند. به همین دلیل است که کمک گرفتن از یک متخصص سئو می تواند خیلی برای کسب و کار شما بصرفه باشد.

سئو چه معایبی دارد؟

استفاده از سئو در بازاریابی در کنار مزایایی که می تواند داشته باشد، معایبی نیز خواهد داشت.

زمان بر بودن سئو

یکی از معایب بازاریابی به کمک سئو زمان بر بودن آن است یعنی برای آن که بتوانید ثمرات کار خود را ببینید باید مدت زمانی را بگذرانید به همین دلیل اگر فرد صبوری نیستید و می خواهید سریعا به نتیجه برسید بهتر است از راه های دیگر کمک بگیرید.

سئو بستگی به کلمات کلیدی دارد اما به طور متوسط می توان گفت از ۶ ماه تا یک سال باید صبر کنید تا وب سایت شما جزء ده نتیجه برتر نتایج جستجو گوگل باشد.

تولید محتوای مستمر و مفید

کاربر می خواهد به بهترین و تازه ترین مطالب درباره سوال خود دست پیدا کند. به همین دلیل صاحبان یک وب سایت باید بتوانند به صورت مستمر مطالب و محتوای وب سایت خود را بروز کنند. در صورتی که کاربر به محتوای ارزشمندی دست پیدا نکند سریعا از وب سایت خارج می شود و این به ضرر صاحب وب سایت خواهد بود. برای این کار بهتر است خودتان آموزش های لازم برای سئو را فرا بگیرید و مدتی یک بار محتوای وب سایت خود را بروز کنید. در صورتی که زمان کافی برای این کار را ندارید می توانید از متخصصین حوزه کاری خودتان کمک بگیرید.

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی یا PPC از عبارت Pay Per Click گرفته شده است. در این روش شما هزینه ای را می پردازید و به همان میزان کلیک های بیشتری را برای وب سایت خود دریافت خواهید کرد. این مسئله باعث افزایش میزان ترافیک وب سایت شما می شود و همین باعث می شود فروش محصول و ارائه خدمات شما بالا برود. پلتفرم های مختلفی در این زمینه وجود دارند که یکی از معتبر ترین آن ها Google Ads می شود که در قبال هر یک کلیک مقداری از بودجه شما به دلار، کسر خواهد شد.

تبلیغات کلیکی چه مزایایی دارد؟

با تبلیغات کلیکی سریع تر به نتیجه می رسید.

بر خلاف سئو که نتیجه آن در دراز مدت مشخص می شود، تبلیغات کلیکی می تواند در مدت یک روز وب سایت شما را جزء نتایج برتر گوگل قرار دهد و از همان ابتدا و به سرعت فروش شما آغاز می شود.

تبلیغ به صورت سفارشی شده

در روش تبلیغات کلیکی می توانید تنظیماتی را انجام داده و اینگونه تنها برخی از کاربران تبلیغات شما را مشاهده کنند مثلا اگر وب سایت شما فروش محصولات مخصوص بانوان در رنج سنی ۲۰ تا ۳۵ سال است، می توانید از این امکان استفاده کنید و فقط همین افراد تبلیغات وب سایت شما را خواهند دید.

تبلیغات کلیکی چه معایبی دارد؟

این روش مقرون بصرفه نیست.

در صورتی که به تازگی کسب و کار خود را آغاز کرده اید، استفاده از تبلیغات کلیکی نمی تواند روش مناسبی برای شما باشد زیرا هزینه های زیادی را برای شما به جای می گذارد. ممکن است هزینه ای که در این راه می کنید چندین برابر سرمایه اولیه شما باشد و این برای افرادی که تازه شروع به فعالیت کرده اند می تواند سخت باشد و در صورت ادامه این روش، منجر به ورشکستگی فرد می شود.

این روش مستمر نیست.

تا زمانی که شما بودجه دارید می توانید از این روش بهره مند شوید اما اگر بودجه شما تمام شود، ورودی وب سایتتان تا حد زیادی افت پیدا می کند. درست است که در ابتدا و با وجود بودجه با سرعت زیادی می تواند کسب و کاری را رونق زیادی ببخشد اما این مسئله استمرار ندارد و با تمام شدن بودجه، میزان ترافیک وب سایت نیز کاهش خواهد یافت.

کدام یک در بهتر دیده شدن وب سایت موثر تر می باشد؟

انتخاب یکی از روش های سئو و یا تبلیغات کلیکی بستگی به شرایط شما دارد. در صورتی که بودجه کافی دارید و می توانید از پس هزینه های زیاد تبلیغات کلیکی بر بیایید و برای دیده شدن وب سایت خود نمی توانید خیلی صبر کنید، با استفاده از روش تبلیغات کلیکی، خیلی سریع تر می توانید دیده شوید و فروش محصولات خود را بالا ببرید. اما اگر به دنبال راه حلی پایدار تر هستید و می خواهید هزینه های خود را مدیریت و کنترل کنید و از صبر خاصی برخوردار هستید می توانید از روش سئو برای بهتر دیده شدن وب  سایت خود استفاده کنید. این روش می تواند در طولانی مدت شما را در صدر لیست نتایج جستجو گوگل حفظ کند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوالات شما از طریق کارشناسان ما پاسخ داده خواهد شد.

مشاوره رایگان تلفنی