Off Page SEO چیست؟

خانه    rssبلاگ      Off Page SEO چیست؟
Off Page SEO چیست

در دیجیتال مارکتینگ همه سعی می کنند امتیاز بیشتری کسب کنند تا بتوانند رتبه بهتری را کسب کرده و جایگاه خود را روز به روز ارتقا ببخشند. برای این کار باید به سئو سایت توجه داشت که به معنای بهینه سازی وب سایت است؛ تا بتوان رتبه بالاتری را از نظر موتور های جستجو کسب کرد و بازدید های بالاتری را به دست آورد. سئو سایت از دو بخش تشکیل شده است: سئو داخلی یا On Page SEO و سئوی خارجی یا Off Page SEO. در این مقاله سعی داریم به معرفی سئوی خارجی یا Off Page SEO بپردازیم پس با ما همراه باشید.

 Off Page SEO یا سئوی خارجی چیست؟

به هر فعالیتی که خارج از سایت انجام می شود تا به بهینه سازی آن کمک شود و رتبه وب سایت را در رتبه بندی موتور جستجو بالا ببرد، سئو خارجی یا Off Page SEO گفته می شود.

اهمیت سئوی خارجی یا Off Page SEO

موتور های جستجو تلاش می کنند که بهترین نتیجه را به کاربر نمایش دهند و برای رسیدن به هدف خود، عوامل موثر بر سئوی داخلی و سئوی خارجی را بررسی می کنند. به کمک سئوی خارجی یا Off Page SEO می توانند از چگونگی درک کاربران و سایر وب سایت ها از یک وب سایت خاص، مطلع شوند. سئوی خارجی موفق، باعث بهبود رتبه وب سایت شده و موجب می شود سایر وب سایت ها به آن لینک بدهند و این گونه، میزان بازدید از وب سایت مورد نظر افزایش خواهد یافت.

چگونه Off Page SEO را ارتقا بدهیم؟

برای آن که بتوانید در زمینه سئو خارجی یا Off Page SEO موفق باشید باید موارد مهمی را رعایت کنید. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

ایجاد بک لینک قوی

یکی از مهم ترین تکنیک های Off Page SEO ایجاد بک لینک های قوی است. شما می توانید در سایت های دیگر به عنوان مهمان وبلاگ نویسی انجام دهید و از این راه برند سایتتان را معتبر کرده و تعداد بازدید به وب سایت خود را افزایش دهید، زیرا کاربرانی که به دنبال آن اطلاعات مورد نظر هستند، با این لینک ها به وب سایت شما پیوند داده می شوند و در صورتی که محتوای وب سایت شما ارزشمند و با کیفیت باشد، رتبه وب سایت شما را بالا خواهد برد.

راه های دیگری برای به دست آوردن بک لینک وجود دارد. مثلا شما می توانید با توافقی که با سایر وب سایت ها انجام می دهید، تبادل لینک انجام دهید و به این صورت هر دو وب سایت بک لینک خواهید داشت. همچنین شما می توانید با گذاشتن کامنت یا نظر در وب سایت ها و وبلاگ ها، لینک دریافت کنید.

بک لینک با کیفیت چیست؟

شما برای کسب موفقیت بیشتر باید از وب سایت هایی که با حوزه کاری شما مرتبط هستند، لینک دریافت کنید، اما این راه ممکن است سخت باشد. شما بهتر است کلمه ای را انتخاب کنید تا به وسیله آن به وب سایتتان لینک زده شود. به این کلمه انکر تکست anchor text  گفته می شود. شما می توانید از کلمات کلیدی برای این کار استفاده کنید اما باید دقت کنید، زیرا امکان دارد گوگل متوجه شود که شما به صورت دستی لینک سازی انجام دهید و این از نظر گوگل مشمول جریمه می شود. به همین خاطر در کنار استفاده از کلمات کلیدی می توانید از برند سایت و یا کلمات متفرقه مانند کلیک کنید، اینجا، منبع و … استفاده کنید.

 چگونه لینک های دریافتی خود را مشاهده کنیم؟

شما می توانید در قسمت ابزار سرچ کنسول، وارد قسمت LINKS  شده و از قسمت linking sites Top لینک هایی که به وب سایت شما زده می شود را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که ممکن است گوگل لینک های شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام و … نشان ندهد.

رپورتاژ آگهی چیست؟

در تبلیغات اینترنتی، رپورتاژ به عنوان یک مصاحبه یا گزارش برای معرفی کردن اشخاص و برندها در سایت های خبری که بازدید بالایی دارند، اعمال می شود. رپورتاژ آگهی به عنوان خبر تبلیغاتی انتشار پیدا می کند و از این طریق، فعالیت کسب و کار شما در این وب سایت ها آورده می شود. از آن جایی که این وب سایت ها بازدید کنندگان بالایی دارند، احتمال کلیک بر روی آن خبر و سپس ورود به وب سایت شما زیاد خواهد بود. همچنین کاربران با دیدن اطلاعات کسب و کار شما و آشنایی با نوع فعالیتتان، نام برند شما را در ذهن می سپارند.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی نیز فاکتور مهمی در افزایش رتبه وب سایت شما می باشد. شما می توانید با ارسال مطالب و تصاویر وب سایت خود در شبکه های اجتماعی، ترافیک وب سایتتان را افزایش دهید؛ زیرا با افزایش تکنولوژی استفاده از شبکه های اجتماعی نیز افزایش یافته و اکثر افراد حداقل یکی از این شبکه ها را دارند. شما می توانید یک بخش جذاب از وب ساییتان به همراه لینک وب سایت در شبکه های اجتماعی قرار دهید و افزایش تعداد بازدیدکنندگان را شاهد باشید. ورودی از شبکه های اجتماعی مانند گوگل پلاس، فیس بوک، لینکدین، توییتر، اینستاگرام، تلگرام، پینترست می تواند امتیاز بالایی را برای وب سایت شما در نظر گوگل ایجاد کند.

استفاده از شبکه های اجتماعی در افزایش بازدید از وب سایت کاری کم هزینه و نتیجه بخش است و رتبه وب سایتتان را افزایش خواهد داد.

شما می توانید با ساخت کلیپ، ویدئو، پادکست و … فعالیت و کسب و کار خود را به کاربران زیادی معرفی کنید و اینگونه ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. این کلیپ و … را در شبکه های اجتماعی و یا سایت های معتبر مانند آپارت، یوتیوب و … منتشر کنید.

 سخن پایانی درباره Off Page SEO

  • سئوی خارجی یا Off Page SEO بیشترین درصد از فاکتور های سئو را به خود اختصاص داده به این صورت که این میزان به حدود ۷۰ درصد می رسد و ۳۰ درصد بقیه مربوط به سئوی داخلی می شود.
  • در سئوی خارجی یا Off Page SEO باید دقت لازم را داشته باشید، زیرا ممکن است در اثر فعالیت های نادرست، توسط خزنده های گوگل شناسایی شده و مشمول جریمه شوید و این گونه رتبه خود را از دست بدهید.
  • علاوه بر در نظر گرفتن فاکتورهای تأثیر گذار بر سئو خارجی، باید به محتوا نیز اهمیت زیادی بدهید، زیرا محتوای با کیفیت و ارزشمند می تواند بدون زحمت زیاد، باعث لینک زدن به وب سایت شما و افزایش بازدید کاربران شود و با کسب رضایت از کاربران، رضایت گوگل را نیز دریافت کنید.
  • همیشه بروز باشید و آخرین تغییرات در زمینه سئو وب سایت و قوانین گوگل را دنبال کنید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوالات شما از طریق کارشناسان ما پاسخ داده خواهد شد.

مشاوره رایگان تلفنی