ضرورت داشتن وب سایت برای کسب و کارها

شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
خانه    بلاگ      ضرورت داشتن وب سایت برای کسب و کارها
ضرورت داشتن وب سایت برای کسب و کارها

امروزه با پیشرفت تکنولوژی راه و رسم کسب و کار نیز تغییر کرده است. برای موفقیت باید گام به گام با پیشرفت های دنیا، پیش رفت و عقب نماند. یکی از این پیشرفت ها در این زمینه، داشتن وب سایت برای کسب و کار است. در یکی دو سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، خیلی از افراد به این ضرورت پی برده اند و از این راه به فروش به محصولات خود و ارائه خدمات به مشتریان پرداخته اند. در این مقاله به ضرورت داشتن وب سایت برای کسب و کارها می پردازیم. با ما همراه باشید.

کسب و کار آنلاین یا اینترنتی چیست؟

کسب و کار آنلاین یا اینترنتی برخلاف روش سنتی که از طریق فروشگاه یا مغازه به صورت حقیقی و حضوری محصولات خود را به فروش می رسانند، با استفاده از بستر وب و استفاده از اینترنت می توانند از طریق راه اندازی وب سایت و فروشگاه اینترنتی به صورت ۲۴ ساعته و بدون محدودیت جغرافیایی و زمانی محصولات خود را به فروش برسانند.

 داشتن وب سایت برای کسب و کارها چه ضرورتی دارد؟

در ادامه به برخی از مزیت های داشتن وب سایت برای کسب و کار می پردازیم تا به ضرورت آن پی ببرید.

راه اندازی وب سایت هزینه کمتری نسبت به روش سنتی دارد.

در روش سنتی برای آن که یک کسب و کاری را شروع کنیم باید سرمایه زیادی داشته باشیم، یافتن یک محل مناسب برای کار، داشتن پول رهن و اجاره محل مورد نظر و … از مشکلاتی است که روش سنتی دارد. اما در کسب و کار آنلاین دیگر خبری از این مشکلات نیست. البته شما می توانید هم به صورت حضوری اقدام به فروش کنید هم با داشتن وب سایت و فروشگاه اینترنتی به صورت آنلاین اقدام به فروش محصولات خود کنید. در این مسئله مانع و محدودیتی وجود ندارد.

از طریق وب سایت اطلاعات کسب و کارتان را کنترل کنید.

با داشتن وب سایت برای کسب و کارتان این شما هستید که تصمیم می گیرید چه اطلاعاتی را به مشتریان بدهید. تمامی اطلاعاتی را که مشتری برای خرید نیاز دارد را می توانید به راحتی در اختیار او بگذارید. تبلیغات در فضای اینترنت شاید هزینه کمتری نسبت به سایر روش های تبلیغاتی داشته باشد. زمانی که مشتری به شما اعتماد کند به راحتی آدرس وب سایت شما را با سایر افراد به اشتراک می گذارد به این صورت، با چند کلیک افراد زیادی با کار شما آشنا خواهند شد. مخصوصا در فضایی که امروزه سراسر جهان را فراگرفته است و افراد سعی می کنند کمتر در جامعه حضور یابند تا از ویروس کرونا در امان بمانند، داشتن وب سایت برای کسب و کار ها امری ضروری محسوب می شود.

به راحتی فضای کسب و کار خود را بروز کنید.

هر زمان که خواستید وب سایت خود را  از یکنواختی خارج کنید می توانید به راحتی و با هزینه کمی ظاهر آن را تغییر دهید. شیوه نمایش محصولات و خدمات، سبد کالا و هر قسمتی را که خواستید می توانید تغییر دهید و حتی قسمت های جدیدی نیز به آن اضافه کنید. شما می توانید با ایجاد یک فضای زیبا با دسترسی راحت برای مشتریان و کاربران تجربه ی یک خرید آسان و لذت بخش را برای آن ها رقم بزنید و آن ها را به جمع مشتریان دائمی و وفادار خود اضافه کنید.

وب سایت دریک لحظه چندین مشتری را راه می اندازد.

وب سایت فروشنده ای بسیار صبور است که با در اختیار گذاشتن تمامی نیاز های مشتری می تواند همزمان پاسخگوی چندین مشتری باشد. در وب سایت قیمت ها مشخص است و جای هیچ گونه بحثی باقی نمی ماند. به این صورت دیگر نیاز نیست انرژی زیادی را برای این کار مصرف کنید. شما تنها مانند یک ناظر به پیشرفت و گسترش کارتان توجه خواهید کرد.

وب سایت کسب و کار به راحتی شما و مشتریانتان می اندیشد.

دسترسی به وب سایت کسب و کارها و فروشگاه های اینترنتی برای مشتریان و صاحبان کسب و کار بسیار راحت تر از روش سنتی است و مشکلاتی نظیر شلوغی، پیدا کردن مسیر، یافتن جای پارک، ترافیک و … را نخواهند داشت. شما به عنوان صاحب کسب و کار در خانه خود نشسته و بر امور نظارت می کنید، مشتری نیز در خانه خود و هر محل دیگری با چند کلیک خرید خود را انجام می دهد و دیگر نگران جستجو برای یافتن محصول مورد نظر، توجه به ساعات شلوغی، آلودگی هوا و … نخواهد بود.

وب سایت، شما را از رقبایتان جلو می اندازد.

یک وب سایت کسب و کار و فروشگاه اینترنتی اگر به خوبی طراحی شده باشد می تواند در فرصت کمی حس اعتماد و اطمینان را در مشتری ایجاد کند و او را به خرید، ترغیب کند. مشتری در این فضا به راحتی با تنوع محصولات و خدمات شما آشنا می شود، می تواند از تخفیفات اطلاع یابد،  قیمت ها را بررسی می کند و به این صورت، خریدی مطمئن را انجام دهد. این مسئله باعث می شود شما به سرعت از رقبایتان پیشی بگیرید و راه را برای پیشرفت های بیشتر در آینده هموارتر کنید.

جلب مشتری با وب سایت بیشتر اتفاق می افتد.

امکان معرفی و اشتراک گذاری آدرس وب سایت شما برای مشتریان جدید وجود دارد بدین صورت که مشتریانی که از فروشگاه شما رضایت داشته اند با اشتراک گذاری آدرس وب سایت شما با سایر دوستانشان، به گسترش کسب و کار شما کمک خواهند کرد. پس با ارائه آدرس وب سایت خود در شبکه های اجتماعی می توانید مشتریان بالقوه خود را افزایش دهید.

توجه به برند سازی در وب سایت های کسب و کار

داشتن یک نام و لوگو برای کسب و کار خود یک مسئله است و برندسازی مسئله ای دیگری است. برند سازی یعنی محبوب و معروف شدن در اذهان مردم و مشتریان. در همین لحظه، خودمان خیلی از برندها را می شناسیم که بسیار معروف هستند و جای خود را در ذهن مردم باز کرده اند. وب سایت های کسب و کار می توانند در ایجاد برند سازی به شما کمک کنند و نام نیک و محبوبی را در اذهان مردم از شما به یادگار بگذارند.

 دیگر مزایای وب سایت برای کسب و کار

  1. برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین محدودیتی وجود ندارد. کسب و کار هایی که قبلا به روش های سنتی کسب و کار می کردند نیز می توانند وب سایت طراحی کنند. کسب و کارهایی که تازه قصد کرده اند فعالیت خود را شروع کنند نیز می توانند این کار را انجام دهند.
  2. برخلاف کسب و کار سنتی که باید سرمایه زیادی برای اجاره محل کار و … داشت، طراحی وب سایت برای کسب و کار ها با هزینه بسیار کمتری انجام می شود.
  3. مشتریان با تمامی خدمات و محصولات شما آشنا شده و می توانند تنوع محصولات شما را ببینند و انتخاب بهتری داشته باشند.
  4. با وب سایت راحت تر می توان برند سازی کرد.
  5. می توانید مشتریان خود در جریان طرح های تشویقی و جوایز و تخفیفات و … بگذارید و در ایجاد حس اعتماد سازی در آن ها تلاش کنید.
  6. مشتریان می توانند در هر ساعت از شبانه روز و در هر مکانی، از فروشگاه و محصولات شما دیدن و اقدام به خرید کنند.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757