پنج راه حل برای طراحی وب سایت ارزان

چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه    بلاگ      پنج راه حل برای طراحی وب سایت ارزان
پنج راه حل برای طراحی وب سایت ارزان

یکی از مسائل حائز اهمیت در طراحی یک وب سایت برآورد هزینه­ است. به خصوص برای صاحبان مشاغل اینترنتی و کسب و کار­های کوچک، موضوع حائز اهمیتی می­ باشد.

برآورد هزینه ساخت و طراحی سایت را می توان از دو جنبه مورد بررسی قرار داد. یکی از جهت برآورد هزینه طراحی و توسعه وب سایت برای دارندگان وب سایت است و دیگری بررسی و برآورد هزینه برای شروع و طراحی سایت می باشد.

اقدامات لازم پیش از طراحی وب سایت ارزان

دریافت مشاوره رایگان از افراد و شرکت­های متخصص

در ابتدا لازم است که پیش از بررسی، و انجام هر راه ­حلی، به دنبال مشورت با افراد متخصص بروید. دقت داشته باشید که برای صرفه جویی در هزینه­ ها، بهتر است در انجام این کار، از مشاوره ­های رایگان شرکت ­ها مرتبط با این حوزه بهره ببرید.

انجام مشاوره پیش از عملیات طراحی سایت، علاوه بر آنکه به شما در ارائه یک درک درست، نسبت به فرآیند طراحی و ساخت وب سایت کمک می­ کند، همچنین به دریافت شما در خصوص ضرورت­ های ایجاد یک وب سایت خوب و توسعه وب سایت در فضای کسب و کار نیز کمک­ های شایانی خواهد نمود.

ایجاد فضای هم­فکری برای طراحی وب سایت ارزان (گروهی)

پس از انجام مشاوره، ضروری است که از اتاق فکر موجود در کنارتان بهره ببرید و با به اشتراک گذاشتن افکار و نظرات خود با یکدیگر به یک هم فکری درست در مورد طراحی وب سایت خود برسید.

در انجام این کار لازم است که در فرآیند هم­فکری، تمام افراد را به سمت یک وحدت فکری درمورد طراحی وب سایت برسانید و با  بررسی، پذیرش و نقد درست نظرات هم گروهی­های خود، جریان اتاق فکر را به سمت ایجاد یک پلان راهنما در طراحی وب سایت ارزان هدایت کنید.

بررسی سایت­های مختلف

پس از انجام فرآیند هم­فکری به همراه تیمتان به بررسی سایت­ های مختلف بپردازید و با بررسی این سایت ها، به ایجاد یک لیست از نیازمندی­ های خود در طراحی وب سایت برسید. و با اشتراک، و بررسی این نیازمندی­ ها به یک دنبال ایجاد یک نتیجه واحد در فرآیند طراحی سایت خود بپردازید.

توجه داشته باشید که عدم توجه به هم نظر بودن میان اعضای تیم، خود یکی از عوامل افزایش هزینه­ های طراحی سایت است. چراکه علاوه بر ایجاد ناهماهنگی در عملیات طراحی وب سایت، شما را مجبور به صرف هزینه­ های زیادی برای طرح­ های مختلف پیشنهادی، خواهند کرد.

جدای از این، همسو بودن و جهت گیری واحد به سمت هدف، خود یکی از عوامل پیشرفت یک کسب و کار و یک وب سایت خوب است. لذا اگر همه اعضای تیم خود را، در یک جهت و به سوی یک هدف هدایت نمایید؛ در زمان کوتاه­تری به موفقیت خواهید رسید.

پلان و نقشه راه سایت خود را برنامه ریزی کنید

همانطور که پیش از این گفتیم یکی از وظایف شما در طراحی یک وب سایت ارزان، همسو نمودن تمام اعضای تیم است. ایجاد یک پلان یا نقشه راه، همان ابزاری است که به شما در مسیر این وظیفه سنگین، کمک خواهد نمود.

دقت داشته باشید که تمام فرآیند­های ضروری پیش از انجام طراحی وب سایت ارزان، خود به عنوان یک راه حل اساسی برای کاهش هزینه ­های شما خواهد بود و در حالی که بسیاری از افراد بخشی از بودجه ی خود را صرف شکل گیری طرح و ایده می­کنند، شما می توانید در فرآیند هم فکری، فضای مناسبی را برای شکل گیری ایده و طرح اصلی کار طراحی وب سایت ارزان خود فراهم سازید.

نکات مهم درایجاد پلان، برای طراحی یک وب سایت ارزان

نوع سایت خود را مشخص نمایید.

سایت ­ها به دودسته دینامیک و استاتیک تقسیم می­شوند. سایت ­های دینامیک از جمله سایت­ هایی هستند که به شما امکان ارتباط با مخاطب را می­دهند، در حالی که سایت­ های استاتیک تنها به ارائه محتوا اختصاص دارند. لذا اگر شما در سایت خود نیازمند با ارتباط با مشتریان هستید، هزینه ­ای متفاوت از افراد بی­نیاز از این خدمات پرداخت خواهید نمود.

اولویت بندی نیازمندی­ها در طراحی وب سایت ارزان را مشخص کنید.

اگر شما در ابتدای طراحی وب سایت ارزان خود هستید. ضروری نیست که در ابتدای کار یک طراحی پیچیده استفاده کنید، بلکه بهتر است برای صرفه جویی در هزینه­ های خود در ابتدا با صفحات کمتر شروع کنید و سپس مرحله به مرحله به توسعه کار خود بپردازید.

در نتیجه برای انجام مرحله به مرحله کار خود، باید اولویت بندی نیازمندی­ها در طراحی وب سایت را مشخص کنید

با بهره گیری از جلسات مشاوره­ رایگان به برآورد هزینه­های اولیه و هزینه­های توسعه طرح خود بپردازید.

انجام این مشاوره­ ها راهی موثر در برداشتن گام­ های مطمئن در استفاده بهینه از سرمایه شما، خواهد بود. و مانع از هدر رفت سرمایه و انرژی شما در فرآیند انجام کار خواهد شد.

راه حل­های کاهش هزینه در طراحی وب سایت ارزان

  1. انتخاب قالب­ های رایگان یا کم هزینه در فرآیند طراحی سایت

یکی از مسائل حائز اهمیت در طراحی وب سایت ارزان به خصوص برای مشاغل و کسب و کار­های اینترنتی، فضای ظاهری وب سایت است. که اگر در انجام آن به انتخاب درستی برسید؛ می توانید به تحقق هدف خود در کسب و کار یعنی افزایش فروش و تقاضا محصولات و خدمات برسید.

یکی از راه­ های صرفه جویی در هزینه­ های طراحی وب سایت استفاده از این قالب­ های رایگان و کم هزینه است. که علاوه بر صرفه جویی در هزینه، در استفاده بهینه از زمان مصرفی و انرژی لازم در طراحی سایت نیز کمک قابل توجهی خواهد نمود.

  1. تهیه و بارگذاری مطالب توسط اعضای تیم

ارائه محتوا در سایت به صورت اصولی و با توجه به روش­ های بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در ارتقا سایت شما و تحقق اهداف شما در طراحی وب سایت ارزان بسیار حائز اهمیت می­ باشد. برای صرف هزینه کمتر در ارائه محتواها، در ابتدا بهتر است که از اعضای خلاق تیم خود بهره ببرید. با ایجاد محتواهای مفید و به روز در افزایش هر چه بیشتر بازدید­های سایت خود برسید.

دقت داشته باشید که در فرآیند بارگذاری محتوا و اطلاعات در سایت، شما موظف به سازماندهی مطالب هستید چراکه اصلاح مجدد سایت، علاوه بر صرف انرژی مجدد، می تواند در برخی موارد هزینه بر باشد.

  1. استفاده از سرویس­های میزبانی( هاست)، مدیریت محتوایی، و دامنه­ های رایگان

 یکی دیگر از راه­های صرفه جویی در طراحی وب سایت ارزان استفاده از هاست­ های رایگان یا کم هزینه است. که برای این کار لازم است شما به نکات امنیتی در طراحی وب سایت توجه داشته باشید و  پس از بررسی ­های لازم درخصوص انواع هاست، به انتخاب یک هاست متناسب با نیازتان بپردازید.

مسأله بعد انتخاب سرویس ­های مدیریت محتوایی رایگان یا کم هزینه است. که از جمله آن­ها می توان به سرویس­ های مدیریت محتوایی وردپرس و جوملا اشاره کرد. نکته­ ای که در استفاده از این سرویس­ ها و انتخاب آن­ها لازم است که مورد توجه قرار گیرد، آن است که در برخی موارد استفاده رایگان از این سرویس­ ها، موقتی است. لذا در برآورد هزینه­ ها در طولانی مدت باید به آن توجه شود.

راه حل بعد استفاده از دامنه­ های رایگان و کم هزینه است. انتخاب دامنه از جهت ارتقا رتبه سایت و افزایش بازدید­های سایت بسیار موثر است. لذا با توجه به این اهمیت لازم است که شما در انتخاب دامنه بسیار محتاط و معقول عمل نماید.

در انتخاب دامنه سایت باید گفت که با توجه به افزایش قیمت دلار، یکی از راه­ های صرفه جویی درطراحی وب سایت ارزان، استفاده از سرور­های داخلی  است. که علاوه بر مزیت ارزان بودن، باعث می­ شود که در فرآیند­های فیلترینگ و محدود نمودن پهنای باند، سایت شما همواره در دسترس مخاطبان ایرانی باشد.

توجه داشته باشید که اگر شما از دارندگان سایت هستید. در خصوص کاهش هزینه­ های مصرفی، از طریق کاهش هزینه­ های دامنه، می توانید به انتقال سایت خود به سرور­های داخلی نیز فکر کنید. که در انجام این کار بهتر است با متخصصین در این زمینه حتما مشورت داشته باشد.

  1. انجام پشتیبانی و توسعه شخصی در سایت

استفاده از خدمات مشاوره و پشتیبانی سایت در فرآیند توسعه سایت بسیار حائز اهمیت است. نکته قابل توجه در این مسأله، هزینه بر بودن این جلسات می ­باشد. لذا اگر شما یا افراد تیم، توان توسعه و پشتیبانی را دارید؛ بهتر است که خودتان این کار را انجام دهید.

اما اگر از طراح و یا شرکت­ های طراحی بهره می­­ برید؛ بهتر است پلان خود را به گونه ­ای تنظیم نمایید، که تا حد امکان تعداد جلسات را کاهش دهید. علاوه بر آن پیش از هر جلسه، برای حضور در جلسات برنامه ریزی نمایید. توجه داشته باشید که برنامه ریزی ییش از جلسات مشاوره، خود به عنوان یک راه حلی است؛ که با توجه به بهره گیری هرچه بهتر از هزینه مصرفی، می تواند به صرفه جویی در هزینه ها نیز کمک نماید.

  1. استفاده از سایت ساز­های ارزان

استفاده از سایت ساز­های ارزان یکی دیگر از راه­ های کاهش هزینه­ در طراحی وب سایت است. این سایت­ ها و برنامه­­ ها معمولا با قرار دادن قالب­ های رایگان و ابزارهای قدرتمند به شما در طراحی وب سایت ارزان و سفارشی نمودن وب سایتتان کمک خواهند نمود.

همچنین برخی از آن­ها نیز، با ارائه خدمات و پشتیبانی­ های رایگان یا ارزان و ارائه دامنه­ هایی با این ویژگی­ ها در صرفه جویی هزینه­ ها موثر می­ باشند. اما باید توجه داشت که برخی از این خدمات به صورت موقتی ارائه می­شود. لذا در برآورد­ هزینه در بلند مدت، لازم است که به این مسأله دقت شود.

در پایان اینکه توجه به هزینه­ های مصرفی در سرمایه گذاری و کار، گرچه که مسأله­ای بسیار حائز اهمیت است. اما نباید به قیمت از دست رفتن اعتماد مشتریان و مخاطبان شما تمام شود. لذا در جریان طراحی وب سایت ارزان، به راه­ های ایمن در طراحی سایت توجه داشته باشید. با توجه به هر دو مولفه ی هزینه و امنیت، در کنار مولفه­ های دیگری چون مولفه­ های ظاهری طراحی وب سایت، به تهیه پلان و نقشه راه و سپس طراحی وب سایت خود بپردازید.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757