الگوریتم Hilltop چیست؟

خانه    بلاگ      الگوریتم Hilltop چیست؟
الگوریتم Hilltop

گوگل برای آن که بتواند سایت های گوناگون را بررسی کند از الگوریتم های مختلفی استفاده می کند. یکی از این الگوریتم ها، الگوریتم Hilltop نام دارد. اما این الگوریتم چیست و چه معنایی دارد؟ هر کدام از الگوریتم ها کاربرد های متنوعی دارند و تاثیرات خاصی را بر سئو می گذارند. تاثیر الگوریتم Hilltop بر سئو چیست؟ اگر می خواهید جواب این سوالات را بدانید به ادامه این مقاله توجه فرمایید.

الگوریتم Hilltop از چه سالی معرفی شد؟

یکی از الگوریتم های مهم گوگل الگوریتم هیلتاپ یا Hilltop Algorithm نام دارد. این الگوریتم در سال ۲۰۰۳ معرفی شد و تاثیر بسزایی بر نتایج موتور جستجو گذاشته است و اکنون بعد از گذشت چندین سال، هنوز هم تاثیرات قابل توجهی بر آن دارد. اگر در زمینه سئو فعالیت دارید و می خواهید به صورت یک سئوکار حرفه ای در این زمینه کار کنید حتما باید به تاثیر الگوریتم هیلتاپ بر روی سئو توجه داشته و به درک عمیقی نسبت به آن برسید.

الگوریتم هیلتاپ به چه معناست؟

در ابتدای کار هدفی که برای الگوریتم هیلتاپ در نظر گرفته بودند شناسایی سایت های مرجع و معتبر برای معرفی آن ها در حوزه های مختلف بود. گوگل با کمک این الگوریتم سایت های مختلف را بررسی می کرد و اعتبار آن ها را مشخص می کرد. بعد از آن که یک سایت به عنوان یک سایت معتبر تایید می شد، صفحاتی که در آن سایت معرفی می شد، در به دست آوردن جایگاه در لیست نتایج جستجو، شانس زیادی داشتند. به بیان دیگر گوگل با کمک الگوریتم هیلتاپ، سایت های مرجع را شناسایی می کند و به این وسیله سایت های معتبر و با ارزش را پیدا خواهد کرد.

عملکرد الگوریتم Hilltop چگونه است؟

به طور کلی برای تعیین اعتبار و ارزش وبسایت ها، تعداد و کیفیت لینک های خارجی مورد توجه قرار می گیرد اما طبق توضیحی که گوگل درباره عملکرد الگوریتم Hilltop می دهد، این الگوریتم نیز همین کار را انجام می دهد با این تفاوت که فقط صفحات تخصصی را در نظر می گیرد. یعنی صفحاتی که به منظور هدایت کاربران به سمت منابع ارزشمند، مورد توجه قرار می گیرد.

آیا الگوریتم هیلتاپ و پیج رنک عملکرد مشابهی دارند؟

دو الگوریتم هیلتاپ و پیج رنک به عنوان الگوریتم های ارتباط سنج عمل می کنند و طبق لینک دهی سایت های مختلف فعالیت می کنند. این مسئله شباهت این دو الگوریتم را نشان می دهد اما تفاوت مهمی نیز با هم دارند. الگوریتم پیج رنک تمامی فضای وب را برای رتبه دهی بررسی می کند اما الگوریتم هیلتاپ فقط صفحات تخصصی را مورد بررسی قرار می دهد و طبق آن سایر صفحات معتبر را شناسایی می کند.

مهم ترین تاثیر الگوریتم Hilltop بر سئو در قدیم چیست؟

از همان ابتدا، الگوریتم Hilltop تاثیر مهمی را بر سئو گذاشت. کسانی که در این زمینه فعالیت داشتند فکر می کردند که لینک هایی که از سایت هایی که دامنه .edu دارند، کسب شده باشند، لینک هایی که از دایرکتوری های مهم مانند yahoo،zeal ، botw و dmoz گرفته شده باشند، لینک هایی که از سایت های مرتبط با رتبه بالا کسب شده باشند بر پیشرفت رتبه سایت تاثیر بسیار زیادی دارند.

در همان زمان ها بود که شما می توانستید فقط با داشتن یک لینک از یک سایت مرتبط با رتبه بالا، رتبه وبسایت خودتان را نیز ارتقا دهید. همچنین ثبت در دایرکتوری ها و لینک گرفتن از آن ها نیز در معتبر تلقی کردن سایت شما هم تاثیر زیادی داشت. این کار باعث شد سئوکارها دایرکتوری های شخصی ایجاد کرده و ارتباط مالکیت سایت ها را مخفی نمایند. این روش که به عنوان شبکه خصوصی لینک یا PBN شناخته می شود، اگر توسط گوگل شناسایی شود موجب متحمل شدن جریمه های زیاد و حتی حذف سایت از نتایج جستجو می انجامد.

نقش و تاثیر مهم الگوریتم Hilltop بر سئوی امروزی چیست؟

امروزه دیگر کارایی الگوریتم هیلتاپ مانند قبل نیست یعنی ثبت لینک در دایرکتوری ها ارزش و اعتباری برای سایت شما به همراه نخواهد داشت. کارایی این الگوریتم در دنیای امروز همان بررسی اعتبار صفحات است که گوگل از ابتدا به دنبال آن بود و با نام Page Authority معرفی می شود. اکنون هر سایت و صفحه ای می تواند یک صفحه ارزشمند و با اعتبار برای لینک سازی داشته باشد اما باید ارتباط موضوعی و اعتبار بالایی با سایت مورد نظر داشته باشد.

اگر دقت کرده باشید امروزه صفحات و مقالات زیادی در وبسایت های مختلف وجود دارد که یک موضوع خاص را مورد بررسی قرار داده اند. شما می توانید لینک سایت های مرتبط با موضوع را هم در آن جا پیدا کنید. در واقع این سایت ها می تواند نقش همان سایت های دایرکتوری را ایفا کند. در صورتی که می خواهید از این الگوریتم استفاده کنید پیشنهاد می کنیم بعد از آن که مجموعه ای از مقالات مرتبط با یک موضوع خاص را منتشر کردید، مقاله ای طولانی و مفصل درباره کل موضوعات مطرح شده بنویسید و در آن به هر کدام از مقالاتی که قبلا نوشتید، لینک بدهید.

اهمیت اطلاع از عملکرد الگوریتم هیلتاپ در چیست؟

شاید با خود فکر کنید دانستن این که الگوریتم های قدیمی گوگل مانند هیلتاپ چه عملکردی دارند، چه اهمیتی دارد اما خوب است بدانید که اطلاع از نحوه عملکرد هر کدام از الگوریتم های گوگل هر چند به نظر قدیمی بیایند مانند هیلتاپ، می تواند دید بهتری به شما بدهد تا بتوانید در SEO موفق تر باشید. با اطلاع از آن الگوریتم های به ظاهر قدیمی می توانید با الگوریتم های جدید امروزی بهتر فعالیت کنید و با یک نگاه وسیع تر از بالا به تمامی الگوریتم های گوگل توجه داشته باشید.

با توجه به الگوریتم Hilltop چطور می توان سئوسایت را بهبود بخشید؟

برای آن که بتوانید سئوسایت خود را ارتقا ببخشید و علاوه بر آن با مواجهه با الگوریتم هیلتاپ به مشکلی برنخورید، بهتر است به نکات زیر توجه فرمایید.

لینک دهی به صفحات مختلف

بهتر است به سایت های مختلف لینک دهید در غیر این صورت اگر فقط به سایت های معتبر لینک بدهید احتمال آن که با این الگوریتم به مشکل بربخورید وجود دارد.

لینک ندادن به صفحات غیر واقعی

شرکت های معتبر و واقعی مختلفی را که مرتبط با موضوع وبسایت شما است، شناسایی کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

بررسی لینک های صفحات دیگر

لینک های وبسایت های معتبر و مرتبط با موضوع خود را بررسی نمایید و با شناسایی آن ها شما نیز لینک سازی را شروع کنید.

در این مقاله فهمیدیم الگوریتم Hilltop گوگل به چه معناست و چگونه عمل می کند. همچنین تاثیر آن بر سئوی سایت را نیز بررسی کردیم. اکنون می توانید با دید بهتری به فعالیت در سایت خود بپردازید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوالات شما از طریق کارشناسان ما پاسخ داده خواهد شد.

تماس با ما