مشکل مشترک طراحی وب سایت با فری لنسرها

شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰
خانه    بلاگ      مشکل مشترک طراحی وب سایت با فری لنسرها
مشکل مشترک طراحی وب سایت با فری لنسرها

در دنیای امروز که کار با اینترنت خیلی بیشتر از قبل شده است، طراحی و توسعه وب سایت ها و برنامه ها خیلی رونق بیشتری گرفته است. اغلب این کار ها را می توان از راه دور و در خانه انجام داد که به اصطلاح به آن فری لنسری می گویند. که در جای خود هم مزایایی دارد و هم معایبی.

طبق گزارشات از سال ۲۰۰۵ تا الان حدود ۱۰۳ درصد دورکاری افزایش پیدا کرده است و برخی از مدیران به برخی از کارمندان اجازه می دهند که کار خود را در خانه انجام بدهند.

در این مطلب به تعریف فری لنسرها، مزیت فری لنسر بودن و مشکلاتی که در طراحی وب سایت با فری لنسرها به وجود می آید، اشاره خواهیم کرد.

فری لنسر کیست؟

فری لنسر به کسی می گویند که کار آزاد دارد و در واقع برای خودش کار می کند و کارهایش را به صورت پروژه ای انجام می دهد. فری لنسر ها می توانند کارهایشان را به صورت تمام وقت یا پاره وقت بپذیرند. این افراد می توانند به راحتی در خانه دور کاری کنند.

فری لنسر بودن چه مزیت هایی دارد؟

  • در فری لنسینگ، شما برای خودتان کار خواهید کرد.
  • بعضی افراد هستند که در اصطلاح عموم یک جا بند نمی شوند و از کار اداری و پشت میز نشینی خسته می شوند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید بهتر است فری لنسرشوید، چون در این صورت محل کار مشخصی ندارید و هر جا تمایل داشته باشید می توانید کار کنید.
  • هر کار و پروژه ای را که تمایل داشته باشید، برای کار کردن انتخاب می کنید.
  • اگر شما جزء افرادی هستید که نمی توانید دستورات مدیر یا رئیستان را پذیرا باشید و از شنیدن دستور خسته می شوید می توانید فری لنسر شوید، زیرا رئیس و مدیری ندارید در نتیجه استرسی از این بابت نخواهید داشت.
  • درآمد شما مقدار مشخصی ندارد و شما می توانید با گرفتن پروژه های بیشتر درآمد خود را افزایش دهید.
  • کار فری لنسینگ بسیار انعطاف پذیر است یعنی زمان بندی آن را می توانید خودتان تنظیم کنید و هر ساعتی از شبانه روز که انرژی و تمرکز بیشتری دارید را برای کار خود قرار دهید.

مشکلات فری لنسرها در طراحی سایت چیست؟

۱- از آن جایی که دور کاری به صورت آنلاین نیاز به اینترنت با سرعت مطلوب دارد، قطع شدن اینترنت می تواند مشکل بزرگی بر سر راه این افراد باشد.

کار این افراد بیشتر با کامپیوتر انجام می شود در نتیجه خراب شدن کامپیوتر نیز مشکل دیگری برای فری لنسرها است. برای این که در این مواقع با مشکل برخورد نکنید یک اینترنت برای پشتیبانی و یک لپ تاپ برای مواقع مورد نیاز داشته باشید.

۲- شاید در نگاه اول فکر کنید که فری لنسری کار بسیار عالی است، زیرا ارتباط کمی با مردم خواهید داشت در نتیجه خستگی روحی و جر و بحث کردن با ارباب رجوع را نخواهید داشت. در ابتدا این نظر شما خیلی خوب به نظر می رسد اما رفته رفته پی خواهید برد کاهش تعامل و ارتباط با انسان ها می تواند چقدر شما را به انزوا بکشاند حتی این افراد خستگی بیشتری از کار خود احساس می کنند به همین دلیل، کارایی شان پایین خواهد آمد.

برای رفع این مشکل می توانید محل کارتان را تغییر دهید و یا در ساعات فراغت از کارتان به خارج از خانه بروید تا تعامل بیشتری با مردم داشته باشید. به اندازه کافی استراحت داشته باشید و بیش از حد، خودتان را خسته نکنید مثلا می توانید از این تکنیک استفاده کنید، که ۹۰ دقیقه کار کنید و ۲۰ دقیقه به خودتان استراحت دهید زیرا مطالعات نشان می دهد که انسان می تواند تا ۹۰ دقیقه به صورت متوالی کار کند و کیفیت کارش خوب باشد. بعد از آن کم کم خسته شده در نتیجه باید استراحت کند تا دوباره انرژی و تمرکز لازم برای ادامه کار را در خود ایجاد کند.

۳- فری لنسر بودن عوامل حواس پرتی زیادی دارد، زیرا کسی نیست تا انسان را به انجام کار مجبور کند در نتیجه به راحتی و با کوچکترین عاملی می تواند تمرکز خود را از دست بدهد. اگر شما فری لنسر هستید بهتر است در حین انجام کار خود را موظف کنید از وسایل سرگرمی مانند گوشی همراه، شبکه های اجتماعی، تلویزیون و … استفاده نکنید.

خودتان را مجبور کنید تا در زمان معینی پروژه مربوطه را به پایان برسانید. این گونه هم کارتان با سرعت بیشتری پیش می رود و هم کیفیت کارتان پایین نمی آید. می توانید برای تمرکز بیشتر، محل مشخصی را در خانه برای انجام کارتان قرار دهید.

۴- چون دور کاری امکان اضافه کاری بیشتری دارد ممکن است شما آنقدر پروژه قبول کنید که دیگر وقتی برای استراحت نداشته باشید در این صورت به علت خستگی زیاد، خیلی سریع فرسوده خواهید شد و از ادامه راه نیز ممکن است باز بمانید.

بهتر است آلارم گوشی خود را تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند به موقع استراحت کنید. بین کارهایتان مدت زمانی نیز به ورزش کردن اختصاص دهید در این صورت کیفیت کارتان نیز افزایش خواهد یافت.

۵- از آن جایی که شما برای خودتان کار می کنید ممکن است زمان را از دست بدهید و کار را به موقع تحویل ندهید. بهتر است سعی کنید برای انجام و تحویل پروژه هایتان مدیریت زمان داشته باشید.

۶- زمانی که در یک شرکت مشغول به کار باشید، به علت گروهی بودن کار، افراد به یکدیگر انرژی و روحیه خواهند داد و در انجام فعالیت ها به هم کمک می دهند، اما فری لنسر بودن این مزایا را ندارد. شما به عنوان فری لنسر به تنهایی کار می کنید و تمامی مشکلات و استرس های مربوط به کار را تنهایی به دوش خواهید کشید و باید تلاش کنید به خودتان انرژی بدهید و با استراحت و تغذیه مناسب روحیه خود را نیز بالا نگه دارید.

فری لنسر کیست

مشکلات کارفرما در طراحی سایت با فری لنسرها چیست؟

۱- اول از همه این است که کارفرما در انتخاب فری لنسر خوب با سختی و مشکلاتی زیادی مواجه خواهد شد. کارفرما برای انتخاب فری لنسر خوب دو راه دارد یا به سایت های برون سپاری رجوع کند به این صورت که پروژه خود را در سایت قرار می دهید و فری لنسر مورد نظر خودش با شما ارتباط برقرار خواهد کرد و یا این که کار فرما می تواند به افرادی که دیگران معرفی کردند اعتماد کند اما این کار هم مشکلات خود را دارد، زیرا در مورد قبلی سایت ها نظارتی بر فری لنسر ها خواهند داشت اما در راه دوم این نظارت وجود ندارد مگر آن که قرارداد ببندید که اکثر فری لنسرها از بستن قرار داد فرار می کنند.

۲- فری لنسرها بیشتر اوقات به زمان اهمیت زیادی نمی دهند و در واقع غیر قابل پیش بینی هستند. از آن جایی که فری لنسرها خود را آزاد می پندارند، مقید به زمان نیستند و برای تحویل پروژه ها اصولا بد قولی می کنند. عمق فاجعه زمانی مشخص می شود که کارفرما برای انجام پروژه مد نظر زمان محدودی دارد و فری لنسر نیز پروژه را تحویل نمی دهد.

۳- بیشتر فری لنسرها تعهدی در قبال تحویل پروژه ندارند و ممکن است در حین کار ناپدید شوند. از ابتدا نباید پول را پرداخت کرد اما ممکن است بعد از پایان کار و تحویل پروژه و پرداخت پول نیز متوجه شوید فری لنسر کار دیگری را برایتان فرستاده نه پروژه مدنظرتان.

۴- مشکل بدتری که وجود دارد این است که فری لنسر از کار خود پشتیبانی نمی کند، یعنی بعد از تحویل کار اگر بخواهید در قسمت هایی از آن تغییر ایجاد کنید یا مطالبی را به آن اضافه کنید، ممکن است دیگر فری لنسر قبلی را هرگز پیدا نکنید.

۴- کار کردن با فری لنسر این اطمینان را به شما نمی دهد که پروژه شما به کسی دیگر داده نشود، یعنی ممکن است فری لنسر، کار شما را به چندین نفر بفروشد. اگر کار فرد دیگری به شما فروخته شود و شما از آن استفاده کنید، فرد اولی می تواند از شما شکایت کند.

۵- مرتبط شدن با فری لنسرها سخت است و شما به عنوان کارفرما برای بیان خواسته هایتان و انتظاراتتان از پروژه، با مشکلاتی روبه رو خواهید شد و یا ممکن است شما درخواست خود را بیان کنید اما فری لنسر خواسته شما را به خوبی متوجه نشود و کار را به صورت دیگری انجام دهد.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757