نکات ضروری برای صفحه خانه در طراحی سایت

دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰
خانه    بلاگ      نکات ضروری برای صفحه خانه در طراحی سایت
نکات ضروری برای صفحه خانه در طراحی سایت

اگر صاحب کسب و کاری هستید بهتر است، بدانید طراحی وب سایت خوب باعث می شود که کاربر در اولین مواجهه ای که با برند شما دارد، تحت تاثیر قرار گرفته و مجذوب شما شود. باید وبسایت خود را به گونه ای طراحی کنید که کاربر با دیدن آن، خیلی زود متوجه کسب و کار شما شود. اگر در این قسمت نقطه ضعفی وجود داشته باشد، کاربر ممکن است صفحه شما را ترک کند و این باعث می شود مشتریان خود را یک به یک از دست بدهید. شما در سایت خود باید حس اعتماد مشتری به خودتان را برانگیخته کنید و سایت خود را مشتری پسند طراحی کنید در این بین طراحی صفحه خانه در طراحی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است و تمامی نکات ضروری برای جذب مشتری را باید دارا باشد تا موفقیت شما را در این راه، تضمین کند.

نکات مهم برای صفحه خانه در طراحی وب سایت

۱ – لوگو و آرم تجاری خود را فراموش نکنید.

اگر دقت کرده باشید تقریبا همه سایت ها دارای لوگو مخصوص به خود هستند و خود را با آن لوگو به دیگران  معرفی می کنند و مشتریان نیز به این وسیله با صاحبان کسب و کار مرتبط می شوند. لوگوی  شما باید در قسمت بالای صفحه خانه به نمایش گذاشته شود به نحوی که کاربر در لحظه ابتدایی ورود به سایت شما، آن را ببیند.

اندازه آن نیز باید به حدی باشد که به مقدار زیادی توجه کاربر را به خود جلب کند. اگر هنوز برای کسب و کار خود لوگویی ندارید، بهتر است هر چه زودتر به فکر طراحی لوگو باشید.

۲ – از عنوان مناسب استفاده کنید.

کاربر انتظار داد خیلی سریع متوجه آن چه که شما انجام می دهید شود، به همین دلیل شما باید انتظارات او را برآورده کنید. برای این کار باید از عنوان مناسب و زیر عنوان خوب استفاده کنید تا تجارت خود را خلاصه و مفید به اطلاع کاربر برسانید.

۳ – به صورت وسوسه برانگیز از کاربران دعوت به عمل کنید. ( CTA)

حتما شما نیز مانند سایر سایت ها، از طراحی سایت هدفی را دنبال می کنید. برای رسیدن به هدفتان می توانید از یک متن جذاب استفاده کنید و یا از کاربر بخواهید ایمیلش را برایتان ارسال کند و یا هر کار دیگری مانند این ها اما باید این قسمت از سایت از سایر بخش ها مجزا باشد، مثلا برای این کار می توانید از رنگ های متفاوت با رنگ اصلی سایت استفاده کنید. به انتخاب کلمات نیز دقت کنید زیرا نقش تعیین کننده ای در این راه دارند.

۴ – از رنگ های چشمگیر استفاده کنید.

یکی از عوامل مهم در طراحی صفحه خانه سایت، استفاده از رنگ های زیبا است. شما با استفاده از رنگ های مناسب می توانید چشمان کاربر را به سمت هدف خود هدایت کنید و طبق روانشناسی رنگ ها، بر ذهن کاربر تاثیر بگذارید. به هارمونی و هماهنگی رنگ های استفاده شده در طراحی سایت خود، دقت کنید.

۵ – از فونت مناسب استفاده کنید.

در طراحی صفحه خانه سایت خود سعی کنید از فونت های کلاسیک استفاده کنید تا کاربر به راحتی بتواند مطالب را بخواند و در این کار، به مشکلی برنخورد.

۶ – به نوشتن اطلاعات تماس خود توجه بفرمایید.

طبق بررسی هایی که انجام شده است از هر ۱۰ سایت، ۶ سایت شماره تلفن خود را در صفحه خانه قرار نداده است و ۷۵ درصد از وبسایت هایی که تجارت کوچک دارند، ایمیل خود را در صفحه اصلی سایت قرار نداده اند. این مسئله نقطه ضعف بزرگی است و می تواند تعداد زیادی از مشتریان را از دست شما بیرون بیاورد، زیرا کاربرانی که به کسب و کار شما جذب شده اند تمایل دارند فعالیت های شما را پیگیری کنند و یا برای برقراری ارتباط با شما تماس بگیرند. اگر این اطلاعات لازم را در سایت خود قرار نداده باشید، این کاربران، از تعداد مشتریان بالقوه شما کسر خواهند شد.

۷ – از تصاویر مناسب و مرتبط با کارتان استفاده کنید.

اگر کسب و کارتان مثلا در ارتباط با پوشاک کودکان است، در صفحه خانه سایت خود باید از تصاویر با کیفیت و مرتبط با این زمینه استفاده کنید. بعضی از سایت ها یا اصلا عکسی مرتبط با کارشان در صفحه خانه قرار نمی دهند و یا از تصاویر غیر مرتبط و بی کیفیت استفاده می کنند. به تعداد تصاویر نیز دقت کنید. سعی کنید تعداد تصاویر آنقدر زیاد نباشد که کاربر را از هدف اصلی سایت منحرف کند و یا او را از ادامه مطالعه سایت منصرف کند.

۸ – سیستم هدایت (Navigation) و دکمه جستجو(Search) را به کار بگیرید.

صفحه خانه سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که از سیستم هدایت بهره مند باشد. بعضا کاربران به دنبال یک مطلب خاص در سایت شما هستند. برای این منظور باید دکمه جستجو در سایت خود قرار دهید. سایر لینک ها و منوهایی که کاربر به آن ها نیاز دارد نیز باید به خوبی در دسترس او قرار داشته باشد. در ضمن باید همه موارد را به خوبی بررسی کنید که خطای ۴۰۴ نداشته باشند.

۹ – لینک شبکه های اجتماعی خود را در سایت قرار دهید.

امروزه با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی، افراد، بیشتر اخبار و پیگیری های خود را از این طریق جویا می شوند و از این راه خیلی راحت مطالب شما را با دیگران به اشتراک می گذارند و مشتریان شما را افزایش خواهند داد پس لازم است لینک شبکه های اجتماعی خود را مانند فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام، توییتر و … در صفحه خانه سایت خود قرار دهید.

۱۰ – اطلاعاتی از محصولات یا اعضای تیم خود را بیاورید.

برای جلب اعتماد کاربران و مشاهده محصولات شرکتتان، بهتر است به معرفی محصولات بپردازید. همچنین معرفی خود یا اعضای تیم شما، باعث می شود حس خوبی به کاربر القا شود و شما را به چشم کاربر حرفه ای نشان دهد. می توانید یک صفحه اختصاصی با اطلاعات بیشتر در این مورد را برای مشاهده کاربر، ایجاد کنید در این صورت کاربر اطلاعات خوبی از محصولی که قرار است خریداری کند، دریافت می کند.

۱۱ – عناصر اثبات اجتماعی را در صفحه اصلی بیاورید.

برای آن که اعتماد کاربر را به سمت خود جلب کنید می توانید نظرات مشتریان قبلی خود را در صفحه خانه سایت خود بیاورید و رضایت آن ها از کار و محصولات خود را به نمایش بگذارید.

اهمیت صفحه خانه در طراحی سایت

بسیاری از بازدید کنندگان در ابتدا صفحه اصلی یا همان صفحه خانه ی شما را مشاهده می کنند، پس توجه به کاربر پسند و جذاب بودن صفحه خانه تاثیر مستقیم و قابل توجهی در جذب مخاطب دارد. شما می توانید با در نظر گرفتن نکات ضروری صفحه خانه در طراحی سایت که در این مطالب به آن ها پرداخته شد، بهترین صفحه اصلی را برای سایت خود طراحی کنید.

 

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757