طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا

طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا

سایت ریسپانسیو یا سایت واکنشگرا سایتی است که در ابعاد مختلف نمایشگرها بدون مشکل همه مطالب را به خوبی نمایش بگذارد. امروزه افراد برای وب گردی از دستگاه های مختلف با اندازه نمایشگرهای متفاوتی استفاده می کنند که اگر طراحی سایت ریسپانسیو باشد آن ها بدون هیچ مشکلی در تغییر اندازه سایت می توانند مطالب را تماشا و پیگیری نمایند.
در حال حاضر بیش از 50 درصد کاربران اینترنت برای وب گردی از تلفن همراه و یا تبلت استفاده می کنند که این علتی می شود برای اینکه اکثر سایت به دنبال طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا باشند. این کار باعث می شود که شما طیف وسیع مشتریان خود را راضی نگه دارید و در واقع این کار احترام به مشتریان می باشد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به رقابت شدید در بازار آنلاین سایتی موفق تر است که بتواند مشتریان خود را در هنگام استفاده از سایت خود راضی نگه دارد.

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو :

امکان سازگاری با همه سایزهای نمایشگرهای مختلف مانند تلفن همرا، تبلت و لپ تاپ و . . .
انعطاف پذیری بالا و کارآمد
نمایش مناسب سایت در طیف وسیعی از مرورگر های جدید و قدیمی
افزایش قدرت سئو سایت در موتور های جستجو
افزایش بازدیدکنندگان سایت
برای اینکه تشخیص دهید که طراحی سایت ریسپانسیو است می توانید در لپ تاپ سایت مورد نظر را باز کنید و عرض مرورگر را به آهستگی کم و زیاد کنید. اگر سایت ریسپانسیو باشد مشاهده می کنید که اندازه و چیدمان اجزاء آن مطابق با تغییر عرض صفحه تغییر می کند به گونه ای که هیچ اسکرول افقی ظاهر نمی شود.
امروزه دیگر همه ما از اهمیت وجود تلفن همراه در پیشرفت اهداف بازاریابی اینترنتی آگاهی داریم. با افزایش تعداد کاربران تلفن همراه و به وجود آمدن تکنیک طراحی سایت ریسپانسیو، اهمیت طراحی وب سایت پاسخگو به انواع دستگاه ها و طراحی بهینه برای آنها شدت داده است. لذا طراحی صحیح رابط گرافیک و در پایان ایجاد تجربه کاربری مناسب می تواند کیفیت وب سایت شما را افزایش دهد و در نهایت منجر به افزایش بالای بازدیدکننده سایت و تبدیل آن ها به مشتریان جدید منتهی شود.

امروزه بسیاری از طراحان سایت از متد طراحی ریسپانسیو جهت طراحی سایت پروژه های مشتری خود استفاده میکنند که بعضاً دارای اشکالاتی هستند. این اشکالات معمولا به خاطر عدم تجربه کافی و به روز نبودن اطلاعات مربوط به طراحی سایت می باشد. خوشبختانه ما در رسام توانسته ایم با استفاده از تجربه چندین ساله خود و بهره گیری از دانش طراحان مجرب حرفه ای ترین طراحی سایت را انجام دهد.
مهمترین ویژگی طراحی سایت ریسپانسیو برای استفاده در تلفن همراه است. به دلیل اینکه امروزه کاربران زیادی از تلفن همراه برای امور روزانه خود استفاده می کند پس این نکته بسیار با اهمیت است که بیشترین تمرکز برای طراحی سایت به ریسپانسیو بودن آن معطوف باشد.
همانطور که اشاره شد ریسپانسیو بودن سایت در سئو و بهینه سازی سایت نقش اساسی دارد که به شما کمک می کند بتوانید در نتایج جستجو به رتبه های بالاتر دست پیدا کنید که با حضور در رتبه های بالا می توانید مخاطبین بیشتری را جذب نمایید و از بین آن ها مشتریان جدیدی را داشته باشید.
برای استفاده از طراحی سایت ریسپانسیو می توانید با کارشناسان ما در رسام پلاس تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی آن ها بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

RASAM PLUS