وقتی سوالی در ذهن شما شکل می گیرد که دنبال پاسخی سریع هستید به کجا مراجعه می کنید؟ به طور معمول همه افراد برای دریافت پاسخی سریع به موتورهای جستجوی اینترنتی وصل می شوند. جالب است بدانید که گوگل به تنهایی بیش از چهار میلیارد سوال جستجو را روزانه پاسخ می‌دهد.

شما زمانی که یک سوال در نوار جستجو وارد می‌کنید، آن لینک ‌هایی که در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند، بهترین پاسخ را برای شما به ارمغان می آورند. چه بخواهید و چه نخواهید، به طور روزانه از محتوا استفاده می‌کنید.

تولید محتوا

چرا از محتوا استفاده می کنیم ؟

محتوا بخش بزرگی از زندگی روزمره شما ست. سخت است که از آن دوری کنید، اما چرا شما از محتوا استفاده می کنید. محتوا ما را مطلع  و آگاه نگه می‌دارد، به سوالات ما پاسخ می‌دهد، ما را سرگرم می‌کند، ما را شگفت ‌زده می‌کند، در خیلی از تصمیمات ما را راهنمایی می کند و موارد بی شمار دیگری که در هنگام استفاده از محتوا ما به دست می آوریم.

از دیدگاه شما به عنوان یک بازاریاب و یا صاحب کسب ‌و کار، محتوا به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را جذب، مشارکت و خرسندی مشتری را ایجاد کنید، بازدیدکنندگان جدید را به سایت خود بیاورید و در نهایت درآمد شرکت خود را بیشتر کنید.

به عبارت دیگر  اگر محتوا را خلق نکنید، بازار بزرگی را از دست خواهید داد.

ایجاد محتوا، فرآیند تولید ایده‌های موضوعی است که به شخصیت خریدار شما متوسل می‌شوند، محتوای نوشتاری یا بصری حول آن ایده‌ها ایجاد می‌کنند، و این اطلاعات را به عنوان یک وبلاگ، ویدئو، اینفوگرافیک و یا فرمت دیگر در دسترس مخاطب قرار می‌دهند.

برنامه‌ریزی و استراتژی محتوا

محتوای خود را اینجا وارد کنید

برنامه‌ریزی و استراتژی محتوا

محتوای خود را اینجا وارد کنید

برنامه‌ریزی و استراتژی محتوا

محتوای خود را اینجا وارد کنید

چرا تولید محتوا مهم است ؟

تولید محتوا، یک عمل بازاریابی نهایی است. زمانی که محتوا را تولید می‌کنید، اطلاعات رایگان و مفیدی را به مخاطبین خود ارائه می‌دهید، نظر مشتریان بالقوه را به وب سایت خود جلب می‌کنید، و مشتریان موجود را از طریق تعامل و با تولید محتوا با کیفیت حفظ می‌کنید.

شما همچنین در حال ایجاد یک سرمایه‌گذاری عمده برای شرکت تان هستید، همانطور که آمار مربوط به بازاریابی محتوا نشان می‌دهد:

بازاریابی محتوا می تواند ۳ برابر بیشتر از بازاریابی های سنتی بازخورد به ارمغان آورد در حالی که بیش از ۶۲ درصد می تواند کاهش هزینه به دنبال داشته باشد .

بیش از ۶۱ درصد مشتریان آنلاین در نتیجه خواندن یک بلاگ سایت شما اقدام به خرید می کنند.

شرکت هایی که در وب سایت خود در یک ماه بیش از ۱۶ بلاگ را منتشر میکنند ۳ برابر بیشتر از شرکت هایی که ۴ یا ۵ بلاگ را منتشر میکنند بازدید کننده دارند.

تعامل با خریدار

ایجاد یک استراتژی تولید محتوا بیشتر از توجه به نوع محتوایی است که می‌خواهید ایجاد کنید. شما اول باید بدانید که با چه کسی صحبت می‌کنید، چطور می‌خواهید با آن‌ صحبت کنید، و در کجا می‌توانید آن ‌ها را پیدا کنید.

اهداف محتوای خود را تنظیم کنید

همانند یک کمپین بازاریابی سنتی، استراتژی محتوای شما باید بر روی اهداف بازاریابی شما متمرکز باشد. در اینصورت است که محتوا با کسب و کار شما باعث پیشرفت می شود

بررسی محتوا

هر بخش بازاریابی می‌تواند از یک حسابرسی و بررسی محتوا بهره ‌مند شود. در واقع به دلیل اینکه با یک استراتژی مشخص تولید محنوا را شروع کرده اید آن محتوا به نقص است.

اهداف محتوای خود را تنظیم کنید

همانند یک کمپین بازاریابی سنتی، استراتژی محتوای شما باید بر روی اهداف بازاریابی شما متمرکز باشد. در اینصورت است که محتوا با کسب و کار شما باعث پیشرفت می شود

برنامه‌ریزی و استراتژی محتوا :

شما هرگز شروع به ساخت یک خانه بدون طرح اولیه، یک مجسمه بدون طرح، یا شرکت بدون یک با یک بیانیه مدون، نخواهید کرد. بنابراین، نباید بدون یک برنامه ریزی، ایجاد محتوا وجود داشته باشد. در غیر این صورت شما از مسیر خود خارج می‌شوید.

یک استراتژی محتوایی شامل موارد زیادی می شود که باید کاملا رعایت شوند.

فرآیند تولید محتوا:

معمولا برای انجام هرکاری می بایست یک سری از فرآیندها را انجام داد . تولید محتوا نیز باید طبق فرآیندی انجام گیرد. به طور مثال بازاریابان برای انجام امور بازاریابی نمی توانند وقت زیادی را هدر دهند و باید امور را طی فرآیندی از پیش تعیین شده پیش برد.

این فرآیند عبارتند از :

انتشار محتوا

ویرایش

روند نوشتن

ایده

پیشنهاد های ویژه